ISSN 0130-5247 (print)
1729-570X (online)
Ukraïnsʹkij ìstoričnij žurnal
Усі подані до редакції «Українського історичного журналу» матеріали проходять обов’язкову процедуру анонімного рецензування. Воно відбувається наступним чином:
- Після отримання електронного варіанту рукопису аналізуються його зовнішні атрибути (оформлення, дотримання стандартів згідно з вимогами до фахових видань з історичних наук), відповідність поданого тексту тематичному профілю часопису. У листі-відповіді редакція повідомляє авторові / авторам про отримання тексту та направлення його на рецензування.
- Рукопис передається на рецензування профільним фахівцям, які позитивно зарекомендували себе щодо дотримання академічної доброчесності. Залежно від специфіки тексту та його тематики може бути декілька рецензентів.
- У процесі підготовки до рецензування вилучаються будь-які згадки про автора з метою дотримання принципу анонімності. Разом із рукописом надсилається «Бланк рецензента», в якому повинні бути зазначені результати рецензування: оцінка наукової значущості поданого матеріалу, його актуальності та новизни, загалом готовності до публікації. Рецензент аналізує текст на ознаки плаґіату, звертає увагу на наявність наукового апарату, фіксує помилки, зауваження, визначає необхідність у доопрацюванні.
- Час на проведення рецензування встановлюється індивідуально, з огляду на обсяг і тематику поданого тексту. Відгук рецензента вільний від тиску та впливу з боку редакції.
- Результати рецензування повідомляються авторові / авторам. У випадку категоричної незгоди його / їх щодо висловлених зауважень і рекомендацій стаття відхиляється. Автор має право висловити власні побажання та коментарі з приводу рекомендацій рецензента / рецензентів – їх повідомляє останньому / останнім винятково редакція часопису з дотриманням анонімності. Наукова дискусія між автором та рецензентом може відбуватися лише за посередництва редакції «Українського історичного журналу». У випадку некоректної поведінки автора як науковця редакція має право відмовити в публікації статті.
- Після анонімного експертного рецензування виправлений автором текст передається членам редколеґії. Вони можуть висловлювати свої зауваження, які автор має врахувати, в іншому випадку рукопис відхиляється.
- Остаточне рішення про публікацію ухвалює редакційна колеґія «Українського історичного журналу».
- Після виходу друком чергового номера часопису редакція надсилає кожному його автору лінк для ознайомлення з повним змістом видання.
Викладений вище порядок – базовий для роботи редакції з рукописами. Усі форс-мажорні обставини, що можуть виникнути під час рецензування, обговорюються в рамках консультацій і переговорів між автором та редакцією часопису.